برای افزایش تبادل حرارتی بین جریان آب و هوا در داخل برج خنک کن از پکینگ‌ها یا پر کننده های کولینگ تاور استفاده می شود. پکینگ اسپلش (SplashPacking) با اصطلاحا پکینگ پاششی یا پر کن پاششی یکی از انواع پکینگ می باشد . پکینگ اسپلش عموما با ایجاد پاشش و اغتشاش در جریان آب خروجی از نازل سطح مفید انتقال حرارت بین آب و هوا ایجاد می کند . پکینگ اسپلش یا اسپلش پکینگ عموما با توجه به سطح مقطع کم در تماس با آب جهت خنک کاری آب های سخت به کار برده می شود . مزایای استفاده از پرکننده های متقاطع و شیاردار عبارت است از:

  1. انتقال حرارت و انتقال جرم عالی (ساختار متقاطع و شیاردار این پرکننده ها باعث ایجاد اختلاط بالا می گردد)

  2. جنس PP(مقاومت حرارتی بالا و دوستدار محیط زیست)

  3. ویژگی PPمقاوم در برابر پوسیدگی ، خراب شدن ، قارچ زدن،مواد شیمیایی محلول یا نا محلول و پایدار در برابرUV – در صورت نیاز

  4. بیشترین دمای کاری (برای کاربرد های تصفیه فاضلاب دما بالاتر از 40 درجه سانتیگراد نمی باشد. برای کاربردهای برج خنک کن دمای کاری باید در لوله ورودی سیستم اندازه گیری شود. این دما نباید بیشتر از حد تحمل دمای پکینگ ها که در جدول فوق آمده باشد.)

  5. کاربرد های دمای بالا (بنا به درخواست مشتری حد تحمل دمایی PP تا 100 درجه افزایش می یابد.)

  6. اشتعال پذیری (محصولاتی که اشتعال پذیری را به تعویق می اندازند طبق استانداردهای امریکا و اروپا بنا به درخواست تهیه می گردند)

نازل برج خنک کننده با ایجاد یک جریان تلاطمی سبب پاشیده شدن جریان آب برج میشود و از این رو به نازل برج خنک کننده گاهی اوقات افشانک (اسپری کننده) نیز میگویند. به عبارتی ساده‌تر مرکز اصلی سیستم پاشش و توزیع  آب در برج خنک‌کننده، نازل(Nozzle) نامیده می‌شود که می‌تواند هم در یک سیستم پاشش آب ثابت (Constant Water Distribution) تحت عنوان افشانک برج خنک‌کننده(Spray Nozzle) به کاربرده‌شود و یا در یک سیستم پاشش آب چرخشی و دوار (Rotary Water Distribution) مورد استفاده قرار گیرد که در آن صورت تحت عنوان آب پخش کن (Sprinkler) نامگذاری می‌گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *