برج خنک کننده فن بلید درایو شفت کامپوزیتی مخازن تحت فشار کامپوزیتی

برج خنک کننده فن بلید درایو شفت کامپوزیتی مخازن تحت فشار کامپوزیتی


شفت های فایبرکربن در واقع همان میل گاردان های انتقال نیرو هستند .درایو شفت های انتقال نیرو ساخته شده از الیاف کربن با مشخصاتی منحصر بفرد مانند وزن کم خوردگی کمتر، کاهش ارتعاشات سیستم، نصب آسان (به دلیل کم بودن وزن)

کم بودن ضریب انبساط حرارتی و مقاومت به خوردگی بسرعت در حال جایگزینی با انواع فولادی میباشند. پیچش الیاف تنها روش تولید درایو شفتهای کامپوزیتی است و بدلیل پیچیدگیهای فراوان در طراحی و ساخت آنها ، شرکتهای انگشت شماری در داخل کشور قادر به ساخت این محصولات هستند.
مصرف کنندگان اصلی درایو شفت های فایبر کربن صنایعی همچون پتروشیمی ، مجتمع های فولاد و ذوب آهن ، پالایشگاهها و ….. می باشد.این شفت ها در صنایع پتروشیمی ، پالایشگاهها، نیروگاه، صنایع فولاد، صنایع سیمان و هر جایی که برج خنک کن cooling tower   وجود داشته باشد، کاربرد دارد. مصارفی مانند انتقال نیرو در برجهای خنک کننده و تجهیزات دوار و حتی برخی وسایل نقلیه و اتومبیل ها خاص رایج ترین کاربردهای آنهاست.

مراحل تولید شفت های فایبر کربن: ابتدا اندازه گیری دقیق در محل انجام می شود،  طراحی و مهندسی معکوس با استفاده از جدیدترین نرم افزارهای طراحی صنعتی دو بعدی و سه بعدی روز دنیاطراحی و تولید می شود،  انواع محور و درایو شفت کربنی  کامپوزیتی و فایبرگلاس با استفاده از دستگاه پیچش الیاف cnc

filament winding، با استفاده از رزین اپوکسی و الیاف کربن ترکیب می شود، کوپلینگ دیسکی فنری coupling disk   متناسب با شرایط محور طراحی و ساخته می شود. آنالیز و شبیه سازی در نرم افزارهای Ansys  و Abaqus  و سپس تولید و مونتاژ می گردد. پس از آن بالانس بصورت دینامیک انجام میشود بسته بندی ها بصورت لوله های اسپیرال جهت بالانس ماندن شفت استفاده می شود.

درایو شفتها بر اساس استاندارد خود و به سیستم شیمز کوپلینگ طراحی و بر اساس اطلاعات مندرج تولید میشود. این درایو شفت ها بر اساس تجهیزات موجود در سایت شرکتها ساخته شده و نیاز به هیچگونه تغییر در تجهیزات نمی باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!